..:..RICHARDO ÁLAMO..:..


Ricardo Alamo (rodným jménem Nelson Ricardo Álamo Flores) se narodil 10. prosince 1970 v Caracasu ve Venezuele. Jeho matka Zoraida a otec Ricardo měli ještě dvě dcery - Ritzaidu a Geimu.
Ricardo o svém soukromí nerad mluví na veřejnosti. Přesto se médiím podařilo něco zjistit. Díky telenovele Rebeca se Ricardo seznámil s Marjorie De Sousa, se kterou se o rok později oženil. Jejich vztah se však nevyvíjel podle jejich představ a tak se v roce 2006 pár rozešel. Ricardo rozchod nesl tak těžce, že měl srdeční příhodu, ze které se velmi rychle dostal.
Jeho herecká kariéra odstartovala v roce 1992 v telenovele La Loba Herida, kde si zahrál sice vedlejší roli Carlose, ale i tak mu telenovela dopomohla k dalším filmovým rolím. Netrvalo dlouho a ozval se mu režisér Claudio Callao, že by pro něj měl menší roličku v telenovele Sirena (1993).
O rok později se Ricardo dočkal. Dostal první hlavní roli a to v telenovele Cruz de nadie (1994), kde si zahrál po boku Mayry Africano. Asi vám tato telenovela nic neříká. Není divu, u nás se nevysílala, ale v Americe měla úspěch.
Následovaly další telenovely jako María de los Ángeles (1997), Reina de corazones (1998). Záměrně jsem některé vynechala. Jedná se o telenovely Niña mimada, Luisa Fernanda, Mis 3 hermanas. Ve všech těchto telenovelách si zahrál po boku Scarlet Ortiz. Říkáte si: "Náhoda." Kdepak. Režiséři a scénáristé zaznamenali v první telenovele velký úspěch páru. V telenovele Luisa Fernanda jim však připravili lahůdku. Aby se pár neohrál, hráli kamarády (tedy vlastně Miguel byl do Luisy Fernandy zamilovaný a ona ho využívala), no a v Mis 3 hermanas to bylo podobné.
Telenovela Luisa Fernanda katapultovala Ricarda do výšin. Aby však neupadl v zapomnění a nehrál stále se stejnou herečkou, obsadila ho režisérka Perla Farías do role neplodného Mauricia De La Vegy, který touží po dítěti, v telenovele Juanin zázrak.
 

Herecká historie
1992 - La loba herida - Carlitos Sulbarán
1993 - Sirena
1994 - Cruz de nadie
1997 - María de los Ángeles - Rogelio Vargas
1998 - Reina de corazones - Jean Paul
1998 - Niña mimada - José "Cheo" Mogollón
1999 - Luisa Fernanda - Miguel Enrique
2000 - Mis 3 hermanas - Santiago Ortega Díaz
2002 - Juana la virgen (Juanin zázrak) - Mauricio de la Vega
2003 - Rebeca - Eduardo Montalbán
2004 - Amor del bueno - Bernardo Valdez
2005 - Ser bonita no basta - Alejandro Mendoza
2006 - El desprecio - Raúl Velandró
2007 - Toda una dama - Miguel Reyes
2010 - La mujer perfecta - Santiago Reverón
2012 - Válgame Dios - José Alberto Gamboa
2013 - De todas maneras Rosa - Leonardo Alfonso Macho Vergara
2015 - Tómame o déjame - Uday

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zdroj: http://www.fdb.cz, https://en.wikipedia.org/wiki/