..:..LÁSKA ZA SKŘÍNÍ - MEXICKOČESKÁ TELENOVELA Z ROKU 2005..:..

HRAJÍ:

Don Marcio : Martin Dvořák
Empeatris : Rosana Gonzálvesová
Amparo : Leticia Mirges
Mogel Cortes de Balzac : Maximo Martineli
Matilda de Peres Montalvová : Martina Nováková
soudce Fernandés : Fernando de Garcia
Milagros : Miriam Martinelová
Segundo : Martinio Carillo
Erazmo : Vladimir Vyskorcij
Miquela : Mariana Norová

NÁMĚT A SCÉNÁŘ:

Martin Jahoda

PRODUKCE:

Cetelon 20051.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

Děj prvního dílu se odehrává v Barceloně, ve vile dona Marcia, v roce 1988, kde zlá dona Empeatris plánuje již několik let intriky se svojí sestrou Amparou. Největší intriky se jí ale vymstí, protože roku 1987 byla Amparo vzata do žaláře za pokus o vraždu souseda na patnáct let. To se ale ani jedné ze sester nelíbí a proto se Empeatris snaží jakýmkoliv způsobem dostat Amparo z vězení. Když se po několika měsících opět Empeatris pokusí uplatit soudce Miguela Cortese de Balzaca, který ji jako vždy odmítne. Ovšem ani jeden z nich netuší, že je sleduje svědek, totiž svědkyně. Chudá uklízečka na mateřské dovolené Matilda de Peres Montalvová, která se snaží svého svědectví jakkoliv využít ve svůj prospěch. Nejdříve se pokusí domluit s donou Empeatris, která jí poví, že jestli to někomu řekne, že rána nedožije, ale peníze jí prý nedá. Proto šla za soudcem Miguelem Cortesem de Balzacem a nabídla mu své mlčení výměnou že silnou obálku. Soudce Migel s tím souhlasil, ale jen v případě, že to nepoví doně Empeatris, ta mu ale poví, že už ji to řekla. To se Miguelovi nelíbí, ale neví jak tomu zabránit. A proto nemůže říci více než , aby se měla na pozoru. Nikdo ovšem netušil, že tento rozhovor vyslechl ještě jeden člověk. Úplatný a hamižný soudce Fernandés, který o tom vzápětí poví Miguelovi, s úmyslem dostat z něho co nejvíce peněz. Miguel se s ním snaží domluvit rozumnou cestou, ale Fernandés se nedá přesvědčit a tvrdí, že buď dostane 1.000.000 pts, a nebo to všechno prozradí, což by soudce Miguela profesně zlikvidovalo. Miguel všechno svěří doně Empeatris, která rázně zakročí, najme si zabijáka, aby zabil uklízečku Matildu a soudce Fernandése. Do druhého dne byly oba na pravdě boží, a tak byl na chvíli klid, ale jenom do doby, kdy se doně Euchémii a donu Marciovi narodí dcera. Krásné děťátko, které má všeho nadbytek, která dostane jméno Milagros.

V příštím díle uvidíte:

Amparo bude propuštěna z kriminálu, Loď na které se budou plavit Amparo s Empeatris se potopila, Milagros bude smutná ze smrti maminky, a tety, Milagros potká Segunda, Otec je proti jejich scházení,

2.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

V minulém díle jste viděli:

Amparo byla vzata do žaláře, Empeatris se snaží uplatit soudce Migela Cortese de Balzaca, Empeatris zabije uklízečku Matildu a hamižného soudce Fernandése, Doně Euchémii a donu Marciovi se narodila dcera které začali říkat Milagros.

O PATNÁCT LET POZDĚJI Mexiko 2003

Po patnácti letech se z Milagros stala krásná mladá dívka radující se ze života. Osud ale zařídil, aby se nemohla radovat dlouho. Ještě téhož dne co oslavila Milagros své patnácté narozeniny, propustily její tetu Amparo z žaláře, jediný kdo měl z této události radost byly sama Amparo a Empeatris. Všichni věděli, že obě sestry spolu budou opět provádět věci, které jsou v trestním rejstříku označeny jako nezákoné. Empeatris, která jediná jela do Barcelony vyzvednout svou sestru, měla obrovskou smůlu (ale možná i štěstí) stejně jako její sestra Amparo. Trajekt na kterém se ze Španělska vracely do Mexika se uprostřed oceánu potopil, a přežilo jen dvanáct lidí, mezi nimiž byla jen posádka. Tímto okamžikem se stal don Marcio vdovcem, ale zas tak smutný z toho nebyl, protože věděl co byly obě sestry zač. Jediný, kdo byl z této zprávy nešťastný a pomyslel na smrt byla dcera Milagros. Několik týdnů se procházela po vile a po zahradě jako duch, až jednoho slunečného dne v parku potkala syna statkáře Erazma, mladého a půvabného Segunda. Segundo byl sedmnáctiletý absolvent pomocné školy a pracoval u otce na statku. Otec ho ale pustil jen k manuální a těžké práci, na kterou sám fyzicky a psychicky nestačil. Když se o tomto vztahu dozvěděl don Marcio velmi se mu nelíbilo, že by se jeho dcera měla provdat za obyčejného statkáře bez původu, ale byl ochoten jejich lásce ustoupit. Po Milagros poslal Segundovi dopis, aby přišel požádat o Milagrosinu ruku. Segundo si dopis od dona Marcia přečetl, zmuchlal ho a hodil jej do odpadkového koše. Když toto sdělila Milagros svému otci, otec se rozzuřil a řekl že pro něho jeho dcera nevyrostla a zakázal ji stýkat se se Segundem. Segundo a Milagros se ale nehodlali vzdát, a stýkali se i přes otcův zákaz. Jako každé tajemství se ale i toto začalo náramnou rychlostí šířit, a za několik týdnů došlo i k otci.

V příštím díle uvidíte:

Otec se rozhodl, že se přestěhují do Československé republiky, zjištění že Československá republika neexistuje, Stěhování do České republiky, Milagros a Segundo se telefonicky stíkají

3.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

V minulém díle jste viděli:

Amparo byla propuštěna z kriminálu, Loď na které se plavily Amparo s Empeatris se potopila, Milagros je smutná ze smrti maminky, a tety, Milagros potkává Segunda, Otec je proti jejich scházení

Když se otec dozvěděl že jejich poměr pokračuje, rozhodl se že se z Mexika odstěhují. Milagros ale nechtěla o stěhování ani slyšet, a tak se na protest otec rozhodl že se odstěhují do Evropy. Dle mapy, a informací od svých známých se rozhodl, že se odstěhuje do Československé republiky. Největší šok pro něho ale byl, že již více než deset let československá republika neexistuje, a že se rozpadla na Českou a Slovenskou republiku. Marcio se dlouho rozmýšlel jestli se přestěhují do České anebo do Slovenské republiky a nakonec se rozhodl pro republiku Českou. Do jednoho týdne se mu podařilo přestěhovat se i s dcerou do České republiky do vily na okraji Prahy. Praha 2003 Don Marcio se s Milagros přestěhovali do České republiky, kde měli velký jazykový problém. Naštěstí ale otec nalezl kvalitní překladatelku, která pomáhala rodině s překládáním veškerých potřebností. Po nějaké době se oba naučili rozumět česky, a Milagros začala chodit do české školy. Již se zdálo že na Segunda, syna statkáře, zcela zapomněla, ale to bylo opravdu jen na pohled, v srdci na něj stále myslela. Naštěstí se jim v době moderních komunikačních prostředků podařilo navázat spojení, i přesto že bylo jen telefonické, bylo od obou upřímné.

V příštím díle uvidíte:

Otec přišel na telefonické rozhovory, Milagros měla velkou nehodu s kamionem, V nemocnici se zjistí že don Marcio není otcem Milagros.

4.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

V minulém díle jste viděli:

Otec se rozhodl, že se přestěhují do Československé republiky, zjištění že Československá republika neexistuje, Stěhování do České republiky, Milagros a Segundo se telefonicky stíkají

O telefonickém propojení mezi Mexikem a Českou republikou se ale dozvěděl i otec a nehodlal to jen tak přehlédnout. Okamžitě nechal odstřihnout telefonní linku, a pro jistotu poprosil služebnou, aby hlídala mladou slečnu co celý den dělá. Když se spolu ani telefonicky nemohly scházet, byla Milagros velmi rozčílena, vyběhla ven z vily, a běžela směrem na Prahu. Cestou na Prahu ji ale srazil kamion, a ihned byla odvezena do Fakultní nemocnice. Ihned byl informován její otec který přijel do Prahy do Fakultní nemocnice. Milagros potřebovala darovat krev, ale na skladě krev nebyla a tak se dlouho scháněla krev s označením 0. Ani její otec ji neměl, podle vyšetření které se v nemocnici provedla nebyl Marcio ani její skutečný otec, ale to před Marciem zaměstnanci zatajily. V posledních chvílích života mladé Milagros se nalezl jeden dárce, který by odpovídal potřebám, a tak byla krev ihned transplantována. Milagros vyvázla, bylo jisté že dnes již nezemře. O NĚKOLIK MĚSÍCŮ POZDĚJI. Již je dnes jisté, že Milagros neumře.Milagros určitě nezemře, Bude upoutána na invalidní vozík, částečně oslepne, a ztratí paměť, Don Marcio se přestěhoval i s dcerou do Barcelony.

5.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

V minulém díle jste viděli:

Otec přišel na telefonické rozhovory, Milagros měla velkou nehodu s kamionem, V nemocnici se zjistí že don Marcio není otcem Milagros.

Dnes je jisté, že Milagros neumře. Ale její život nebude jednoduchý, protože bude nejspíše doživotně upoutána na invalidní vozík, ale je jisté že bude částečně slepá a s úplnou amnézií. To její otec velmi těžce nesl, a myslil si že je to jenom jeho vina, že se tohle Milagros stalo, ale to nebyla pravda protože řidič kamionu, který do Milagros naboural, byl pod vlivem alkoholu a Mlagros přebíhala silnici přes přechod pro chodce a podle svědků se dostatečně rozhlédla, a kdyby řidič nejel v úseku s omezenou rychlostí na padesát kilometrů v hodině, devadesátkou, určitě by k nehodě nedošlo. Několik týdnů, co ležela Milagros ve Fakultní nemocnici, otec přespával v nejbližším hotelu, a do jejich domu nikdo nedocházel. Toto bylo velmi příznivé pro zloděje. Jejich vilu na okraji Prahy si rozebraly až na několik kusů nábytku celou. Toto bylo pro Marcia poslední kapkou, zjistil že v České republice nejsou podmínky k životu, a přestěhoval se i se svou nemocnou dcerou do Barcelony.

V příštím díle uvidíte:

Don Marcio se přestěhoval do Barcelony, Milagros se vrátí zrak, Don Marcio se ožení, Don Marcio se rozvede, Milagros se vrátí paměť.

6.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

V minulém díle jste viděli:

Milagros určitě nezemře, Bude upoutána na invalidní vozík, částečně oslepne, a ztratí paměť, Don Marcio se přestěhoval i s dcerou do Barcelony.

Po přestěhování do Barcelony se Milagros začala uzdravovat, vrátil se jí zrak, a začala pohybovat levou rukou. Všichni věřily, že se Milagros uzdraví. Don Marcio se jednoho krásného dne seznámil se sestrou Miquelou, která se mu velmi líbila, a tak ji pozval na večeři. Ani sestře Miquele nebyl Marcio lhostejný a věděla, že k němu něco cítí. Oba se do sebe zamilovaly, a Miquela přestala pracovat v nemocnici, a začala se starat v domě dona Marcia o jeho dceru Milagros. Také se do vily přestěhovala. Nejdříve začala žít v pokoji pro hosty, a později se přestěhovala do ložnice dona Marcia. O MĚSÍC POZDĚJI Marcio a Miquela začaly plánovat svatbu. Nejdříve sezvaly několik hostů, ze kterých převážnou část Marcio ani neznal. Když se ale všechno dalo dohromady, tak se svatba opravdu uskutečnila. Teprve po svatební noci se don Marcio dozvěděl, že Miquela je sňatkovou podvodnicí, a ihned se s ní snažil rozvést, ovšem to ona nemohla připustit, protože nejdříve musí dona Marcia a jeho nemocnou dceru Milagros zabít. Nakonec se ale donu Marciovi povedlo se Miqueli zbavit. Tato informace byla velkým šokem pro Milagros, která se tímto šokem částečně vrátila paměť. Na většinu věcí si vzpoměla, a po otci požadovala aby se vrátily opět do Mexika.

V příštím díle uvidíte:

Milagros se uzdravuje a provdá se za Seguunda, konec naší minitelenovely se již blíží.

7.díl LÁSKA ZA SKŘÍNÍ – MexickoČeská Telenovela

V minulém díle jste viděli:

Don Marcio se přestěhoval do Barcelony, Milagros se vrátí zrak, Don Marcio se ožení, Don Marcio se rozvede, Milagros se vrátí paměť.

Don Marcio se svou invalidní dcerou Milagros vrací do Mexika, kde se Milagros opět setkává se svým milovaným, Segundem a chtějí se vzít. S tímto faktem se ale don Marcio jen velmi těžko srovnává. Nejprve se pokusí své invalidní dceři domluvit, ale když ani toto nezabírá, sdělí jí, že ji vydědí. Ovšem ani to Milagros a Segundovi nevadí, a před otcem se schovávají v jeho vlastním domě v zadním pokojíku za skříní.To se ale otec stejně dozví. A chystá se další svatba. Milagros se díky lásce uzdravuje, a po několika týdnech již udělá první krůčky. Marcio, její otec, je díky tomuto zázraku nadšen, a se svatbou se smíří. A je tady svatba. Milagros se již uzdravila a chodí jenom o berlích. Segundo je šˇtastný že si vezme Milagros, ale nejvíce mu jde o Marciovi peníze, již si plánuje, co si za ně všechno s otcem koupí. To ovšem nikdo neví. Na svatební hostině je jen několik hostů, všichni se doopravdy radují, a šťastný je i Marcio, který nejdříve se svatbou nesouhlasil, ale teď přišel na to, že jeho dcera asi bude se Segundem šťastná. A jak dopadla Miquela?, no nedopadla nejhůře, Jediné co jí soud mohl udělit byly veřejně prospěšné práce na jeden rok, a tím se moc nevyznamenal.

Fin!!!!!